GEO 150 – zestaw z efektywnym i twardym basem, głośne soprany

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 120 W
  • moc muzyczna 180 W
  • efektywnoœć 90 db
  • pasmo przenoszenia 37 – 20000 Hz
  • impedancja 8 ohm
  • waga szt. 26 kg
  • koszt pary 1295 zl

 

GEO 150

Wrażenia odsłuchowe:
Testowałem, testowałem i słuchałem. Zacznę od basu bo to dla niego poświęciłem najwięcej uwagi podczas testu. Bas jest twardy i krótki trochę rozmazany, mi się podobał. Dużo słuchałem muzyki „densowej” i „rave” skrzynie po prostu „czadziły” basem powietrze pulsowało w rytm perkusji. Czas na średnie tony te nie są agresywne lekko schowane. Więcej dają o sobie znać soprany, które mają duża efektywność i szybko wypełniają pomieszczenie biciem talerzy perkusyjnych. Muzyka rockowa na nich brzmiała Ok tak samo jak techno i dance. Niestety Leonard Cohen nie brzmiał naturalnie i muzyka klasyczna też. Bardzo słabo zaznaczały się poszczególne instrumenty używane w kompozycji muzycznej. Zestaw lubi jak mu się dożuci żaru na przewody wtedy jest wszystko co potrzeba:)

Budowa:
Konstrukcja z płyty wiórowej b.reflex z przodu u dołu skrzyni. Czołówka ma grubość 3,6 cm, boki po 1,8 cm wewnątrz skrzynia wzmacniana poprzeczkami. Pozłacane zaciski okablowanie OFC. Zwrotnica 12 db/okt , basy 6 db/okt. dwa basy o średnicy 20 cm pracujące na grzmienie!!! Skrzynia ciężka i solidnie skręcona.

Wymiary wys/szer/głęb 120x24x33, moc sinusoidalna 140W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 37-20000 Hz, Efektywność 90 db. Waga szt. około 26 kg

Konkluzja:
Zestaw z efektywnym i twardym basem głośne soprany. Techno i muzyka rockowa, dance to są nurty, które brzmią na skrzyniach elegancko. Niestety nie jest to zestaw dla osób, które lubią słuchać każdego rodzaju muzyki, bo np. klasyka wypada tu słabo. Kolumny są potężne bez problemu można zwiększyć zakres mocy i poprawić jakość dźwięku mocując do nich sopran kopułkowy oraz średniotonowca 11 cm Tesli:)