Subwoofer konferencyjny

  • impedancja 2 x 4 Ohm, średnica membrany 2 x 13 cm
  • Efektywność 88 db
  • Pasmo odtwarzania od 80 do 1500 Hz
  • Moc RMS = 2x50W
  • Wymiary obudowy wysokość 19,5cm x szer 43,5cm x głęb 36cm
  • waga kolumny 15kg
  • Koszt 250 zl

 

Subwoofer konferencyjny

Wrażenia odsłuchowe:
Skrzynia subwoofera brzmi zwartym basem, ponieważ głośniki są zamontowane w komorze zamkniętej. Dzięki temu uzyskaliśmy liniowość pracy dźwięku w zakrecie 80-200Hz. Subwoofer brzmi ciepło bez efektu dudnienia. Jego praca testowana była w salach o powierzchniach powyżej 200m2. Przy publiczności około 200 osób. Jak się można domyśleć subwoofer pracuje z głośnikami satelitarnymi umieszczanymi na statywach. Dzięki rozmieszczeniu punktów źródeł dźwieku uzyskaliśmy optymalną barwę i słyszalność w całej sali konferencyjnej. System taki można wykożystać nie tylko do odtwarzania głosu ale również do muzyki. Ze wzgledu na mobilność obudowy subwoofera która w swym wnętrzu mieści głośniki satelitarne umożliwia to przewagę nad innymi rozwiązaniami tego typu. Najważniejszym jest wielopunktowość barwy dźwięku całego systemu. Wraz z satelitami taki system kosztuje około 340zł bez statywów.

Budowa:
Subwoofer konferencyjny zbudowany jest z płyty wiórowej o grubości 1,8mm. Wnętrze jest podzielone na trzy komory, w dwóch zamkniętych pracują basy, natomiast w trzeciej można schować głośniki satelitarne oraz okablowanie. Subwoofer umożliwia podłączenie dwóch kanałów L i P. Jest przystosowany do pracy ze wzmacniaczami wymagajacymi impedancji kolumn 4-8 ohm.

Wymiary wys/szer/głęb 19,5×43,5×36, moc sinusoidalna 2x50W, Impedancja 2×4 ohm, Pasmo przenoszenia 80-1500 hz, Efektywność 88 db.

Konkluzja:
Subwoofer jest ciekawą propozycją dla osób i firm podejmujących tematy zwiazane z nagłaśnianiem imprez okolicznościowych czy spotkań konferencyjnych. osobiście uważam iż właśnie takie rozwiązania być może o jeszcze wyższych parametrach będą z powodzeniem stosowane powszechnie.