VIA 120

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex z przodu i z tyłu z subwooferem u dołu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 100 W
  • moc muzyczna 160 W
  • efektywność 89 db
  • pasmo przenoszenia 35 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 24 kg
  • koszt pary 1450 zł

VIA 120

Wrażenia odsłuchowe:
U aaa tak tylko zareagowałem jak usłyszałem zestawik ;) VIA120. Konstruowane z myślą o ludziach z żyłką dynamiki dźwięku basowego. Bas bez zarzutu pracuje zdecydowanie i otwarcie wysuwając się na pierwszy plan niosąc pozostałe pasmo dźwięku lekko i dźwięcznie. Podkreślone są tu wszystkie cudowne barwy jakie rejestruje muzyka poważna. osobiście lubię słuchać Rynkowskiego, Turnała, i Leonarda Cohen'a. Odtwarzam te płyty za każdym razem jak testuję nowo skonstruowany system i barwa jaką słyszałem jest wierna to przecież HI-FI!Są czasy w których odtwarzamy muzykę stereo i rozkoszujemy się dźwiękiem konstrukcje są coraz bardziej doskonałe, jednak nowe wymagania stawia nam system kina domowego dlatego podłączyłem zestaw do wzmacniacza kina domowego i jako kolumny główne wypadł wybitnie ponieważ dynamika zestawu jest zaskakująco podkreślana w chwili grozy czy nagłych eksplozji. Dolby Digital i wymagania jakie stawia są dla tych kolumn pestką. Zestaw VIA budowany jest z myślą kina domowego.VIA120 mają bardzo dobre brzmienie, soczyste soprany dźwięczny miękki średni ton oraz przejrzysty dynamiczny bas to jest recepta na dobre wrażenia kina domowego.

Budowa:
No wreszcie doczekałem się po dwóch miesiącach prac nad tym zestawem odpowiedniego brzmienia i lepszego wyglądu, choć jeszcze daleko do zupełnej perfekcji to kroki oceniam pozytywnie. Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm. Skrzynia solidnie skręcona i sklejona. Wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek. Czołówka ma grubość 3,6 cm. Bardzo dobre wytłumienie gąbką. Skrzynia jest dwukomorowa z podziałem na 12 litrów system trójdrożny + 18 subwoofer. Największą trudność sprawiło dobranie efektywności pracy subwoofera i basu w trójdrożnym systemie ale uporałem się i efekty są zadziwiające ;) Możliwość odłączenia subwoofera powoduje, że system trójdrożny pracuje swobodnie i czysto bas jest wyraźny i zdecydowany po podłączeniu sekcji subbasowej występuje lekkie podbicie 2 db w paśmie basowym na poziomie 40 Hz takie rozwiązanie spowodowało podniesienie wydatnie dynamiki całego systemu. Kolumny po prostu w swych małych i zgrabnych gabarytach muskają niskim basem jednocześnie wgniatając klatkę piersiową ;) przyjemne uczucie możecie mi wierzyć. Wysoka efektywność. Zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma, podwójne złocone gniazda. Instalacja wewnątrz OFC. Konstrukcja bas reflex z otworem z przodu i z tyłu.

Wymiary wys/szer/głęb 90x18x34, moc sinusoidalna 100W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 35-20000 hz, Efektywność 89 db. Waga 24 kg szt.

Konkluzja:
Zgrabne i eleganckie kolumny są ciężkie bo sztuka waży 24 kg!!! to sporo! Swymi wymiarami są bardzo cieniutkie bo szerokość to 18 cm. Zadziwiająca barwa dźwięku, zaskakująca dynamika zestawu, nisko pracujący bas. No to mamy wreszcie system, który ma w sobie kompromis czyli pasuje dla każdego kto uwielbia porządne uderzenie oraz dla konesera dźwięku co wiolonczelę i kontrabas kocha nad życie, nie wspomnę o sympatykach fortepianu czy przyjemnie dźwięcznego saxu!!!. Uniwersalny zestaw do każdej muzyki, dla ludzi z bardzo wymagającymi gustami muzycznymi. Zalecam do pomieszczeń o powierzchni powyżej 15m2. Wzmacniacz minimum 35 W dla 8ohm. Odtwarzanie dźwięku jak na sprzęt Hi-Fi uuuu a nawet lapiej jak porządne.