Tom 120 – kolumny półkowe konstrukcja bas-reflex

Special Edition For Duda Kolumny półkowe konstrukcja bas-reflex.

Parametry:

  • moc sinusoidalna 120 W
  • moc muzyczna 200 W
  • efektywność 90 db
  • pasmo przenoszenia 35 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 24 kg
  • koszt pary 985 zl

 Tom 120

Special Edition For Duda

Wrażenia odsłuchowe:
Wyraźne wszystkie rejestry wysokiego i średniego tonu. Bas bardzo grzmiący przyczynia się do tego basreflex o średnicy 7 cm i długości 24 cm umieszczony z tyłu. Dlatego warto te skrzyneczki stawiać w miarę daleko od ściany. Kolumienki mają dobitny bas jak stoją na podłodze i bardziej miękki gdy je ustawiłem na 50 cm standach. Wtedy również zyskały na analityczności dźwięków. Wszystkie instrumenciki wyraźne sopran agresywny, średni ton pozytywnie zaznaczony, bas wooferowy lekko ciągnący ale jak trzeba to krótki i zwarty. Bardzo dobra stereofonia ze względu na blisko siebie zamocowane głośniki w skrzyni. Dobry system do domu i na prywatkę, trzeba dodać bardzo głośną – bo kolumny grają bardzo głośno. Dzięki wzmocnionej skrzyni bas jest precyzyjniejszy niż w podobnej wielkości Altusach czy Unitrach.

Budowa:
Dzięki okablowaniu wewnątrz instalacji zestaw zyskał bardziej czysty i przestrzenny dźwięk. Poza tym skrzynia została lepiej wytłumiona i na dodatek wzmocniona poprzeczką. Może wydać się też trochę dziwne, że przy takiej jakości głośników przednia ścianka ma 3,6 cm wykonana z naturalnego drzewa liściastego, ale to przyniosło bardzo pozytywne skutki w tłumieniu drgań i przenoszeniu na inne zamontowane komponenty. Reszta skrzyni wykonana z płyty wiórowej 1,8 cm wzmacniane. Zaciski miedziane dostosowane do wtyków bananowych.

Wymiary wys/szer/głęb 63x29x36moc sinusoidalna 120WImpedancja 8 ohmPasmo przenoszenia 35-20000 hzEfektywność 90 db.

Konkluzja:
Dobry sprzęt mocne głośniki. Kolumienki z efektywnym basem. Idealne na huczne imprezy. Dobrze radzą sobie z dużymi pomieszczeniami właściwie bez problemu, one po prostu wypełniają pomieszczenie donośnym dźwiękiem. Są bardzo efektywne i to daje im znaczną przewagę nad innymi zestawami. Chcąc ująć charakterystykę muzyczną kolumn to zestaw należy do uniwersalnego czyli każdy rodzaj muzyki.