VIA 100i

Konstrukcja bas-reflex z tyłu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 100 W
  • moc muzyczna 150 W
  • efektywność 88 db
  • pasmo przenoszenia 40 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 14 kg
  • koszt pary 745 zl

 

VIA 100i

Wrażenia odsłuchowe:
Kolumny serii VIA jak wielokrotnie jest opisywane, charakteryzują się nad wyraz zaskakująco dobrym dźwiękiem. W tym przedziale cenowym biją efektywnością nie jedne kolumny w konstrukcji podłogowej. W odsłuchiwanym podczas testów modelu VIA100i gdzie grały dwa głośniki nisko-średniotonowe czeskiej produkcji oraz rodzima kopułka jedwabna, dźwięk nad wyraz był potężny, otwarty i dynamiczny. Kolumny posiadają symetryczne rozmieszczenie głośników. Konstrukcja taka spowodowała bardzo równomierne eksponowanie gamy dźwięków, w dowolnym niemal miejscu pokoju odsłuchowego bas był słyszalny z równomierną dynamiką. Bardzo przyjemna barwa dźwięku, nisko schodzący bas co przy 2x11cm głośniczkach nisko-średniotonowych daje niesamowite wrażenie. Bardzo przyjemnie słuchało się płyt z muzyką Claude Challe, Dead Can Dance oraz Dido. Jak się okazało podczas testów kolumny znakomicie współpracowały z przewodami głośnikowymi o średnicy 2×2,5mm2.
Budowa:
Skrzynia wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm, czołówkę tworzą dwie sklejone i skręcone części (grubość czołówki to 3,6cm). Wewnątrz zastosowano nowość wzmocnienia labiryntowe poprzeczne i miejscowe. Wewnątrz obudowy głośniki nisko-średniotonowe TVM Acoustic ARN150/05-4 z membraną celulozową impregnowaną. Wysokie tony odtwarza sopran Tonsila z 25mm kopułką jedwabną. Wytłumienie cięta gąbka o grubości 2,5 cm. Bas reflex umieszczony z tyłu centralnie. Zaciski złocone instalacja wykonana z przewodów OFC, zwrotnica 12 db/okt. Kolumny malowane na srebrno (mat).

Wymiary wys/szer/głęb 56x19x36, moc sinusoidalna 100W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 40-20000 hz, Efektywność 88 db. Waga 14 kg/szt.

Konkluzja:
VIA100i kolumny dla kochających dynamiczny bas i słuchających muzyki nasyconej basem. System zalecany do powierzchni 14-18m2. Dobrze radzą sobie na szafach w pozycji leżącej na boku nie trącą nic ze swej potęgi. Mogą pracować z każdym wzmacniaczem od 15W do 120W. Ze względu na szczegółowy dźwięk polecam je w kinie domowym jako tyły.