LQ 80

Kolumny półkowe konstrukcja bas-reflex.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 80 W
  • moc muzyczna 120 W
  • efektywność 86 db
  • pasmo przenoszenia 45 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 15 kg
  • koszt pary 685 zł

 

LQ 80

Wrażenia odsłuchowe:
Kolumienki uniwersalne na takich można wywołać niesamowity nastrój. Dokładnie przedstawiają scenę muzyczną. Co prawda jest to sprzęt Hi-fi, ale na prawdę to czym lepsze kable tym lepiej. Grały przy różnych wzmacniaczach i za każdym razem zaskakiwały muzykalnością. Jak na dwudziesto centymetrową średnicę, głośnika basowego zestaw grzmiał bardzo miękko. Efektywność kolumn wystarczająca by wyraźnie usłyszeć wszystkie instrumenty. Bardzo miło było usłyszeć Toni Braxton lub Celine Dion. Te kolumny po prostu mają przyjemną barwę.

Budowa:
Kolumny głośnikowe wykonane na głośnikach importowanych z USA. Niestety soprany były bardzo kiepskie mimo 12 db filtru dla sopranu po prostu ulegały uszkodzeniu nawet przy wzmacniaczu 50 W. Dlatego zrezygnowałem z takowych i zostały zamienione na przyzwoitego rodzimego Tonsila, który okazał się rewelacyjny w tym zestawieniu. Czołówki 1,8 cm grubości oprócz miejsca gdzie dodatkowo wkręcona była sklejka liściasta o grubości 1 cm na której zamocowałem sopran. Skrzynia wzmacniana poprzeczką, która jednocześnie oddzielała komorę pracy basu od bas-reflexu. Zaciski chromowane instalacja tradycyjnie OFC. Zwrotnica 12 db okt 8 ohm.

Wymiary wys/szer/głęb 63x22x26, moc sinusoidalna 80W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 45-20000 hz, Efektywność 86 db.

Konkluzja:
Zestaw bardzo zgrabny jeżeli chodzi o wymiary co daje mu duże pole manewru ustawienia nawet w małych pomieszczeniach. Zaletą jest fakt, że bardzo dobrą stereofonię przedstawiają stojąc na podłodze co przy tak niskich skrzyniach jest wyjątkowe. Polecam zestaw dla osób które imprez nie robią w domu a lubią posłuchać dobrej muzyki.