VIA 80 mahoń

Special Edition For Bodzio Konstrukcja bas-reflex z tyłu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 70 W
  • moc muzyczna 120 W
  • efektywność 87 db
  • pasmo przenoszenia 42 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 11 kg
  • koszt pary 530 zl

 

VIA 80 mahoń

Special Edition For Bodzio

Wrażenia odsłuchowe:
Powalają swą barwą na kolana. Wygląd zewnętrzny VIA80 jest zgrabny i mały, natomiast dźwięk basowy imponujący. Bas schodzi nadzwyczajnie nisko, co przy różnych nurtach muzycznych sprawdza się wybitnie. Dziw bierze, że przy tak malutkim głośniku nisko-średniotonowym słyszy się prawie subwooferowy bas!!! Możliwości akustyczne tej kolumny są na tyle imponujące, że swobodnie mogą grać jako kolumny główne kina domowego nawet w pomieszczeniach 25m2. Testy odbywały się na stantach o wysokości 75cm w pomieszczeniach o powierzchni 16 i 25m2.Średni ton delikatnie ukryty w tle, ale nie dużo, sopran wyraźny jednak nie wyrywający się nadmiernie na pierwszy plan. Przestrzeń i stereofonia z potężnym basem, zamknięta w ponad 15 litrowej obudowie, w której znakomicie odnalazł się głośniczek o 11cm średnicy. Jednak mały może wiele. Padało stwierdzenie, że chyba są to kolumny podłogowe – bo do takiej kategorii należałoby te kolumny zakwalifikować ze względu na ich barwę basową. Ja i moi liczni goście byliśmy mile zaskoczeni możliwościami akustycznymi tych małych sympatycznych skrzyneczek. Dynamika basu jest na umiarkowanym poziomie w końcu jest to mały basiaczek:)

Budowa:
Skrzynia wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm, czołówkę tworzą dwie sklejone i skręcone części (grubość czołówki to 3,6cm). Wewnątrz wzmocnienia poprzeczne i miejscowe bezpośrednio przy głośniku basowym. Wewnątrz obudowy głośniczek nisko-średniotonowy TVM Acoustic ARN150/05-8 z membraną celulozową impregnowaną. Wysokie tony odtwarza sopran Tonsila z 25mm kopułką jedwabną. Wytłumienie cięta gąbka o grubości 2,5 cm. Bas reflex umieszczony z tyłu u góry. Zaciski złocone instalacja wykonana z przewodów OFC, zwrotnica 12 db/okt. Kolumny malowane na czarno, tył mat, czołówka błysk a boki okleina mahoń.

Wymiary wys/szer/głęb 36x19x36,8, moc sinusoidalna 70W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 42-20000 hz, Efektywność 87 db. Waga 11 kg szt.

Konkluzja:
Małe kolumny są fantastyczne. Niosą ze sobą ogromny potencjał akustyczny. Kolejny plus to niewielki nakład finansowy. Dźwięk jaki usłyszymy pochłonie nas bez reszty. Przy VIA80 czas przyśpiesza a nasze serduszko cieszy się spokojem i relaxem jaki niesie ulubiona muzyka. Ja jestem oczarowany tym modelem na maxa:))) Gorąco polecam miłośnikom hip-hopowego uderzenia. Zapomniał bym dodać że są idealne do wymagań systemu DOLBY DIGITAL Surround !