GEO 200 fornir – kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex

GEO 200 fornir
Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 180 W
  • moc muzyczna 350 W
  • efektywnoœć 92 db
  • pasmo przenoszenia 30 – 20000 Hz
  • impedancja 8 ohm
  • waga szt. 42 kg
  • koszt pary 1940 zł

 

GEO 200 fornir

Wrażenia odsłuchowe:

Fornirowane kolumny model GEO 200, grają czysto z całą masą szczegółów, są kolumnami w pełni audiofilskimi. Model ten zachwyca ilością i czystością dźwięku jaką zarejestrowano na oryginalnych płytach CD. Jeżeli ktoś zamierza posiadać ten system i słuchać muzyki z MP3 czy nagranych CD audio z MP3, to usłyszy jak te zapisy są niedoskonałe i skaleczone. Bardzo żałuję że nie posiadam możliwości uruchomienia płyt w systemie SACD. Jedynie mogę tylko wyobrazić jak by taki zapis brzmiał na tym systemie. Szokująca jakość i precyzja w odtwarzaniu dźwięku. Osoby które miały tę możliwość i odsłuchały kilku utworów na tym sprzęcie zgodnie potwierdziły jakość brzmieniową tego zestawu, czyli to co wypisuje jest podparte opiniami innych słuchaczy. Miałem możliwość testowania tego sprzętu w zestawieniu kina domowego. Oczywiście pracowały kolumny jako fronty. Zaszokował mnie motyw gdy słychać było bardzo wyraźnie oddech aktora. To tak jak bym chodził na planie filmowym i słyszał dosłownie wszystko co się tam dzieje. Są po prostu niesamowite.

Budowa:

Obudowa wykonana z płyty MDF o grubości 1,9 cm. Czołówka ma grubość 3,8 cm. Wstawione wzmocnienia znacznie wygładziły pracę basu. Zastosowane zostały przewody w instalacji kolumny z miedzi OFC o czystości (gęstości) 0.9998. Obudowa fornirowana i lakierowana. Nowa zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma. Złocone galwanicznie gniazda przyłączeniowe. Bardzo ciężkie!!!

Wymiary wys/szer/głęb 110x26x36, moc sinusoidalna 180W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 30-20000 hz, Efektywność 92 db. Waga 42 kg szt.

Konkluzja:

Zestaw kolumn zainspirowany jakością brzmienia kina domowego ze standardem THX. Wykończenie kolumn dla ludzi kochających naturalny fornir. Zalecane kolumny do pomieszczeń o powierzchni 25m2. Wspaniale zabrzmią ze wzmacniaczem lampowym nawet 30W na kanał. Dla ludzi kochających mocne wrażenia akustyczne;) Pozdrawiam Lublin.