PHYRAMID 200 – po prostu czyste i potężne brzmienie

Kolumny podłogowe, konstrukcja bas-reflex.

Parametry:

  • moc sinusoidalna 200 W
  • moc muzyczna 400 W
  • efektywność 90
  • pasmo przenoszenia 34 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 40 kg
  • koszt pary 2520 zł

 PHYRAMID 200

Wrażenia odsłuchowe:
Potężna konstrukcja lubi potężny dźwięk. Głównym atutem tych kolumn jest po prostu czyste i potężne brzmienie. Znakomicie sprawują się w dużych i przestrzennych salonach tam też prezentują swój wspaniale eksponujący się bas. PHYRAMIDY projektowane były pod wymagającego słuchacza. Dlatego bas mimo swej potęgi jest zwarty i precyzyjny. Do tego średnie tony i soprany wspaniale dopełniają resztę tła muzycznego. W paśmie średniotonowym pracuje głośnik z menbramą włókna aramidowego (kevrall), a soprany odtwarzane są z Tytanowej kopułki 25mm. Odpowiednio dobrane i zestrojone efektywnością powodują, iż muzyka niejako sama zapada głęboko w podświadomość. Słuchanie muzyki na tych kolumnach sprawia wrażenie brzmienia w głowie- czysto i klarownie. Niewątpliwie to kolejna konstrukcja hobbistyczna dla audiofilów i muzyków. Testy odbywały się w pomieszczeniu 21m2.

Budowa:
Obudowa wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm. Skrzynia solidnie skręcona i sklejona. Wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek. Czołówka ma grubość 4,6 cm!!!. Bardzo dobre wytłumienie gąbką. Wysoka efektywność. Zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma, złocone gniazda. Instalacja wewnątrz OFC. Konstrukcja b-reflex z otworem z przodu.

Wymiary wys/szer/głęb 120 x 39(dół) 19(góra) x 35(dół) 29(góra), moc sinusoidalna 200W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 34-20000 hz, Efektywność 90 db. Waga 40 kg szt.

Konkluzja:
Zestaw wspaniale się prezentuje i wspaniale brzmi. Jedyną wadą systemu jest to, że wymaga potężnego wzmacniacza minimum 80W na kanał przy 8 ohm i oczywiście dużego pomieszczenia powyżej 15m2. Kolumny są konkretne i mają konkretny dźwięk.