PHYRAMID 200 silver – pod wymagający system kina domowego

Kolumny podłogowe, konstrukcja bas-reflex.

Parametry:

  • moc sinusoidalna 200 W
  • moc muzyczna 400 W
  • efektywność 91 db
  • pasmo przenoszenia 32 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 40 kg
  • koszt pary 2150 zł

 PHYRAMID 200 silver

Wrażenia odsłuchowe:
Potężna konstrukcja lubi potężny dźwięk. Głównym atutem tych kolumn jest po prostu czyste i potężne brzmienie. Znakomicie sprawują się w dużych i przestrzennych salonach tam też prezentują swój wspaniale eksponujący się bas. PHYRAMIDY projektowane były pod wymagający system kina domowego. Bas brzmi potężnie, czysto i precyzyjnie. Średnie tony i soprany są dobrane w taki sposób by fronty w kinie domowym reprezentowały maksymalną ilość szczegółów . W paśmie średniotonowym pracuje głośnik z membraną powlekanej celulozy, a soprany odtwarzane są z Tytanowej kopułki 25mm (TONSIL). Kolumny jasno i precyzyjnie przedstawiają barwę basową zapisaną na ścieżce Audio. Inaczej mówiąc co piosenka to inna barwa perkusji co bardzo cieszy. Akustycznie system nadaje się do słuchania każdego rodzaju muzyki. Niewątpliwie to kolejna konstrukcja hobbistyczna dla audiofilów i muzyków. Testy odbywały się w pomieszczeniu 21m2. Podczas odsłuchu padło stwierdzenie o barwie i głośności tych kolumn porównywalnej na koncercie. Jednym słowem dynamika taka jak w kolumnach estradowych;)) Warto wspomnieć o niesamowitej spójności dźwięku odtwarzanego przez system co jest domeną obydwu modeli zaprojektowanych przez moja skromną osobę.

Budowa:
Obudowa wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm. Skrzynia solidnie skręcona i sklejona. Wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek. Czołówka ma grubość 3,6 cm!!!. Bardzo dobre wytłumienie gąbką. Wysoka efektywność. Zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma, złocone gniazda. Instalacja wewnątrz OFC. Konstrukcja b-reflex z otworem z przodu.

Wymiary wys/szer/głęb 120 x 39(dół) 19(góra) x 35(dół) 29(góra), moc sinusoidalna 200W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 32-20000 hz, Efektywność 91 db. Waga 40 kg szt.

Konkluzja:
Zestaw wspaniale się prezentuje i wspaniale brzmi. Jedyną wadą systemu jest to, że wymaga potężnego wzmacniacza minimum 80W na kanał przy 8 ohm i oczywiście dużego pomieszczenia powyżej 15m2. Kolumny są konkretne i mają konkretny dźwięk. Polecam do kina domowego jako fronty. Zapomniał bym o ważnej sprawie są to bardzo głośne i potężne kolumny w bloku dla sąsiadów to zabójstwo!!!