VIA 150 – wysoki poziom kontroli pasma akustycznego w klasie Hi-Fi

Parametry:

  • moc sinusoidalna 160 W
  • moc muzyczna 240 W
  • efektywność 89 db
  • pasmo przenoszenia 38 – 20000 Hz
  • impedancja 8 ohm
  • waga szt. 26 kg
  • koszt pary 1290 zł

 

Wrażenia odsłuchowe:

Cała seria Kolumn akustycznych serii VIA prezentuje bardzo wysoki poziom kontroli pasma akustycznego w klasie Hi-Fi. Z całą odpowiedzialnością można napisać, że jest to w pełni audiofilska linia głośników. Potwierdzeniem kolejnym jest właśnie system VIA 150, który zapewnia maksymalne doznania w klasie HI-Fi Stereo. Dlatego też swobodnie pełni rolę jako główne kolumny w systemie kina domowego. System rewelacyjnie odtwarza każdy rodzaj nurtu muzycznego, czyli jest uniwersalny. Gama dźwięków jaka jest odtwarzana z prezentowanego systemu zaskakuje wiernością, precyzyjnie niczym na tacy przedstawiane jest całe tło utworu muzycznego. Myślę że muzycy oraz DJ-e będą rozumieli o czym piszę. Ludzie słuchający ostrej muzyki rockowej zapewne poszukują systemu, który by oddał realnie uderzenie stopy perkusyjnej to właśnie ta propozycja powinna być właśnie urealnieniem ich oczekiwań. Coś dla kochających ciśnienie basowe co powiecie na opis – oddech basu !!! To wszystko dla Was.

Budowa:

Konstrukcja zastosowana w systemie nawiązuje do założeń jakie przyjmowane są przy każdej parze kolumn. Czyli podwójna ściana przednia klasyczne 3,6 cm grubości. Sprawdzone wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek bocznych tylnich oraz górnych i dolnych – jednym słowem w niektórych miejscach jest tam po 3,6 cm!!!. Skrzynia sklejona i skręcona 120 wkrętami. Odpowiednia ilość wytłumienia. Oddzielna komora dla głośnika średnio-tonowego. Specjalnie zaprojektowana komora rezonansowa, gdzie umiejscowiony został otwór bas reflex. Kochani doświadczenie czyni cuda !!!Zwrotnica trójdrożna z filtrem 12 db/okt, okablowanie OFC (średnica stosowna do głośników), złocone gniazda wtykowe przystosowane do końcówek banan.Głośnik wysoko-tonowy Tonsil z kopułką jedwabną i nakładką aluminiową, średnio-tonowy i 2x basy o średnicy 16 cm z membranami SW firmy STX.Cała kolumna malowana.
Wymiary wys/szer/głęb 100x19x35, moc sinusoidalna 160W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 38-20000 hz, Efektywność 89 db. Waga 26 kg szt.

Konkluzja:

System VIA 150 to nie tylko kolumny główne kina domowego, ale zupełnie audiofilska konstrukcja do odsłuchów stereo. Jeżeli wiecie o czym piszę do docenicie ten system bo na prawdę warto takie cudo posiadać we własnych czterech kontach – życie jest piękne !!!

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex z przodu.