VIA 120 silver

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex z przodu i z tyłu z subwooferem u dołu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 110 W
  • moc muzyczna 160 W
  • efektywność 90 db
  • pasmo przenoszenia 35 – 20000 Hz
  • Impedancja 6 ohm waga szt. 26 kg
  • koszt pary 1570 zł

 

VIA 120 silver

Wrażenia odsłuchowe:
Kolumny zmodyfikowane konstrukcyjnie. Zyskałem jeszcze głębszy bas – jest to system z bardzo wielkimi możliwościami regulacji pasma basowego. Doceniam średnie tony bardzo pozytywnie. Soprany chciałem by były bardziej ostre i dokładniejsze dlatego za soprany odpowiadają TYTANOWE kopułki TONSIL-a. Wynik nad wyraz zaskakujący gdyż zyskałem na przestrzenności barwy dźwiękowej. Przy płytach live znakomicie czuje się ducha estrady. Bas jest na tyle dynamiczny, że bez większego problemu przekazuje potężną stopę perkusyjną. Nie wyobrażam sobie co one zrobią w mniejszych pomieszczeniach jak 15m2. Uniwersalne kolumny niezależnie od nurtu muzycznego pokazują całą paletę szczegółów akustycznych do tego umożliwiają regulację barwy basowej nie tylko samym ustawieniem kolumn w pomieszczeniu, ale również regulacją w przedwzmacniaczu. Musze dodać, iż są to bardzo głośne skrzynie i mogą współpracować ze słabymi wzmacniaczami 30W!!!

Budowa:
Kolumny podłogowe wykonane z płyty wiórowej laminowanej 1,8cm. Czołówka tradycyjnie 3,6cm!!! Konstrukcyjnie trzykomorowe. Dwa basreflexy jeden z przodu drugi z tyłu. Komplet kolumn składa się z kolumny L i R. Po prostu posadowienie subwoofera w jednej kolumnie jest na lewej w drugiej na prawej ściance. Z tyłu podwójne gniazda złocone umożliwiające podłączenie oddzielnie sekcji subwooferowej do innego wzmacniacza. Czyli pełna swoboda w podłączeniach systemu ze wzmacniaczem.

Wymiary wys/szer/głęb 95x19x35, moc sinusoidalna 110W, Impedancja 6 ohm, Pasmo przenoszenia 35-20000 hz, Efektywność 90 db. Waga 26 kg szt.

Konkluzja:
Te kolumny powinny grać dla tych, którzy kochają dynamiczny ostry dźwięk z masą szczegółów. Audiofile powinni być zadowoleni;)) pozdrawiam.