PHYRAMID 80 – zgrabne skrzyneczki odtwarzają dźwięk czysto i przestrzennie

Kolumny półkowe lub na standy, konstrukcja bas-reflex.

Parametry:

  • moc sinusoidalna 80 W
  • moc muzyczna 130 W
  • efektywność 86
  • pasmo przenoszenia 55 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 12 kg
  • koszt pary 785 zł

PHYRAMID 80

Wrażenia odsłuchowe:
Te dwudrożne malutkie i zgrabne skrzyneczki odtwarzają dźwięk czysto i przestrzennie efekt ten jest spowodowany zastosowaniem nisko-średniotonowego głośnika z menbramą włókna aramidowego (kevrall), nad pasmem wysokotonowym czuwa 25mm kopułka tytanowa. Dźwięki perkusyjne czy basu elektronicznego są wyraźnie rozpoznawalne. Ze względu na niewielkie gabaryty tych kolumienek bas jest krótki i zwarty. Umiejscowienie otworu basreflex w przedniej ściance pozwala ustawić te skrzyneczki w półce regałowej. System PHYRAMID 80 cudownie się sprawuje w niewielkich pomieszczeniach wypełniając je czystym dźwiękiem po same brzegi. Gorąco polecam słuchaczom rockowego brzmienia. Szkoda, że mają niską skuteczność bo zaledwie 86db jednak mocniejszy wzmacniacz nadrabia tę niewielka dolegliwość.
Budowa:
Obudowa wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm. Skrzynia solidnie skręcona i sklejona. Wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek. Czołówka ma grubość 3,6 cm. Bardzo dobre wytłumienie gąbką. Zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma, złocone gniazda. Instalacja wewnątrz OFC. Konstrukcja b-reflex z otworem z przodu.

Wymiary wys/szer/głęb 35x18x24, moc sinusoidalna 80W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 55-20000 hz, Efektywność 86 db. Waga 12 kg szt.

Konkluzja:
Zestaw wyśmienicie nadający się do wieczornego odtwarzania muzyki. Co prawda dyskoteki na nim nie da się zrobić jednak jest wyśmienity do muzyki rockowej i klasycznej. Zalecam do pomieszczeń o powierzchni 10-15m2. Wzmacniacz minimum 20 W dla 8ohm.