VIA 100

Special Edition For DJ Fantomas Konstrukcja bas-reflex z tyłu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 100 W
  • moc muzyczna 150 W
  • efektywność 88 db
  • pasmo przenoszenia 40 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 13 kg
  • koszt pary 626 zl

 

VIA 100

Special Edition For DJ Fantomas

Wrażenia odsłuchowe:
System zaskakuje swą dynamiką, na uwagę zasługuje bardzo precyzyjna barwa basu. Kolumny są niewielkiej budowy, a brzmienie jakie oferują iście godne podłogówek. Znakomicie radziły sobie na standach o wysokości 55 cm. Teraz konkretnie odsłuchiwałem wiele skrzynek ale muszę przyznać, że zaczynam się mocno zastanawiać czy warto jest budować kolumny podłogowe skoro o połowę mniejsze radzą sobie z tym bez większego problemu? Odsłuchy tych kolumn odbywały się w pomieszczeniu 25m 2 przy różnych rytmach, najcenniejsze jednak przy tej czynności jest zbieranie opinii od kilku, a najlepiej kilkunastu osób, które zostały zaproszone na kolejne dni odsłuchowe systemu. W tym miejscu nie sposób cytować wszystkich wypowiedzi, dlatego pozwolę sobie dosłownie przytoczyć fragment na temat dynamiki basu samego Dj-a "… czysto, mocno – to dosłownie zapier…..a, młóci hihi zaje…. system…" co naturalnie oddaje wrażenia akustyczne jakie tworzy VIA 100. W rzeczywistości są to zgrabne niewielkie kolumienki, które posiadają ogromne zaplecze akustyczne. VIA 100 gra czysto bez podbarwień bas jest wyraźny słychać różne barwy uderzeń perkusyjnych, do tego soczysty środek nadający klimatu i głębi no i oczywiście sopran naturalnie wypełniający resztę pasma. Dźwięk zasługuje na zakwalifikowanie ich do kolumn ze średniej półki cenowej wahającej się pomiędzy 1500 – 2000zł.

Budowa:
Skrzynia wykonana z płyty wiórowej laminowanej o grubości 1,8 cm, czołówkę tworzą dwie sklejone i skręcone części. Wewnątrz wzmocnienia poprzeczne i miejscowe bezpośrednio przy głośnikach basowych. Wytłumienie cięta gąbka o grubości 2,5 cm. Bas reflex umieszczony z tyłu u góry. Zaciski złocone instalacja wykonana z przewodów OFC, zwrotnica 12 db/okt. Kolumny malowane na czarno, boki i tył mat, czołówka błysk.

Wymiary wys/szer/głęb 56x19x28, moc sinusoidalna 100W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 40-20000 hz, Efektywność 88 db. Waga 13 kg szt.

Konkluzja:
Napisać musze tyle, że kolumny są fantastyczne, za niewielkim nakładem finansowym można się rozkoszować dźwiękiem na wysokim poziomie, do tego wzmacniacz minimum 25W, max 110W oczywiście przy 8 ohm, jeżeli macie 4 lub 6 omowy to przecież nie przeszkadza by je podłączyć:)) Powierzchnia pokoju najlepiej powyżej 14m2 w mniejszych bas może wykonać operację na bębenkach usznych ;)