Santon X3

Kolumny półkowe konstrukcja bas-reflex z przodu.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 150 W
  • moc muzyczna 190W
  • efektywność 91 db
  • pasmo przenoszenia 38 – 30000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 14 kg
  • koszt pary 2930 zł

 

Santon X3

Wrażenia odsłuchowe:
Są to kolumny z którymi wiązałem najwięcej oczekiwań. Cieszę się że przy współudziale wielu osób udało się zbudować system SANTON X3. Roboczo nosił nazwę Santon 150. Główne założenia to czysty dźwięk maxymalnie otwarty z przestrzenią. Tak też działa i spełnia oczekiwania;) Kolumny jak na monitory wyższej klasy są pokaźne mają poważną wagę co wprost przekłada się na muskularny dźwięk. Małe niepozorne kolumny brzmieniem dorównują podłogowcom. Zaskoczyły mnie przestrzenią jaką prezentują dla niemal każdego kawałka, uczucie że coś gra za twoimi plecmi przy podpiętych dwóch skrzyneczkach to rozkosz- obejrzałem się tylko raz ;)) System działa liniowo w niemal całym paśmie więc na podbarwianie dołu czy oszustwa w środku czy też górze pasma nie ma mowy. Taki system przeznaczony jest dla wybiórczych słuchaczy czułych na piękno dźwięku.
Budowa:
Obudowa wykonana z płyty wiórowej, MDF-u oraz sklejki liściastej. Skrzynia solidnie skręcona i sklejona. Wzmocnienia poprzeczne i miejscowe ścianek. Czołówka ma grubość 3,4 cm. Bardzo dobre wytłumienie wełną. Wysoka efektywność. Zwrotnica 12 db/okt tu wspomnę że zainstalowano cewki taśmowe oraz kondenstory takich firm jak SCR oraz Janzen-audio(red). Zaciski do kolumn złocone zalane ABS-em. Instalacja wewnątrz OFC. Konstrukcja b-reflex z podwójnym otworem z przodu.
Głośniki:
Wysokotonowe- SEAS H1283-06 22TAF/G
Nisko-średniotonowe AurumCantus 180-50C2C
Zwrotnica 12db/okt podział 2600Hz.

Wymiary wys/szer/głęb 47×22,4×35, moc sinusoidalna 150W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 38-30000 hz, Efektywność 91 db. Waga 14,5 kg szt.

Konkluzja:
Zalecam do pomieszczeń o powierzchni powyżej 10m2. Wzmacniacz minimum 50 W dla 8ohm. Moim zdaniem Takie kolumny powinny grać z odpowiednio dobranym wzmacniaczem oraz okablowaniem, zalecam taki zestaw dla sprzętu wzmacniającego z półki cenowej powyżej 2500zł. Powinny idealnie współpracować z lampami.

Recenzja Santon X3

PO WIELU LATACH POSZUKIWAŃ IDEALNYCH GŁOŚNIKÓW I WYDANIU DZIESIĄTKÓW TYSIĘCY ZŁOTYCH. MUSZĘ ZAZNACZYĆ ŻE MIAŁEM DO CZYNIENIA Z TAKIMI ZESTAWAMI JAK : B&W CDM1, CDM1 NT, CDM7 NT, 704,.MONITOR AUDIO SILVER, MONITOR AUDIO GOLD. DALI MENTOR, KEF XQ… PISZĄC KRÓTKO BYŁO WYSOKO, MOŻE NIE NAJWYŻEJ ALE NIE TANIO! WIECZNE ROZCZAROWANIE! TO NIE TO! COS TAM BRZĘCZY, COŚ TAM SYCZY.. ZAPADŁA DECYZJA-NA PEWNO MUSI BYĆ KTOŚ, NIE KOMERCYJNA FIRMA!! PO PROSTU JAKIŚ GOŚĆ. KTO POTRAFI ZŁOŻYĆ MI UPRAGNIONY ZESTAW I ZACZĘŁO SIĘ – FORA, INTERNET.ITP.
ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA PANA MACIEJA.P.(GMP ACOUSTIC). ZAFASCYNOWAŁ MNIE SOLIDNOŚCIĄ I UNIWERSALNOŚCIĄ PRODUKTU. W PIERWSZYM KONTAKCIE CIĘŻKO JEST WYTŁUMACZYĆ CZEGO SIĘ OCZEKUJE. WIĘC SAM ZASUGEROWAŁEM: PARAMETRY, MOC I ZAZNACZYŁEM IŻ MUSI BYĆ PO PROSTU HI- END! PO PROSTU!!! NIE BACZĄC NA KOSZTA!. TAK POWSTAŁY SANTON X3. TAK JAK WCZEŚNIEJ PISAŁEM MIAŁEM DO CZYNIENIA Z RÓŻNYMI ZESTAWAMI, NAJDROŻSZY KOSZTOWAŁ 36TYŚ.
PIERWSZY ODSŁUCH SANTON X3 MIAŁ MIEJSCE U MOJEGO KOLEGI PONIEWAŻ MA DOMEK, ZACHCIELIŚMY PRZY GRZMOCIĆ.(ROTEL 930, SONY CDP 2700 PROFESIONAL, MIEDŹ N6 99.999) TO CO PSZEŻYLIŚMY W PIERWSZYM ODSŁUCHU TO – MASAKRA!! PO PROSTU MASAKRA!!. BAWIĘ SIĘ W AUDIO FILA PRAWIE DWADZIEŚCIA LAT I ODEBRAŁO MI MOWĘ. KOLEGA MIAŁ WIECZNE PROBLEMY Z AKUSTYKĄ POMIESZCZENIA, A ROTEL ZA BARDZO EMITOWAŁ DŹWIĘK TRANSFORMATORA, NAGLE WSZYSTKO SIĘ NAPRAWIŁO! POMIESZCZENIE SIĘ WYGŁUSZYŁO, A ELEKTRONIKA ZAGRAŁA JAK GŁĘBOKIE LAMPY,Z NAJWYŻSZĄ DETALURGIĄ!!! DRUGI ODSŁUCH MIAŁ JUŻ MIEJSCE U MNIE W DOMU(DALEKA DROGA!) MAM SWÓJ POKÓJ ODSŁUCHOWY (PODZIĘKOWAŁ ŻONIE) ELEKTRONIKA:(LAMPY 2A3C, SONY CDP 338ESD, MARANTZ PM 7000, CDP LAMPY 33G, ADAPTER REGA P9 1042 DIAMENT, MIEDZ 99.999, WSZYSTKIEGO RODZAJU LISTWY). JEST NA CZYM GRAĆ. MAM SWOJE ULUBIONE DŹWIĘKI OD NASTU LAT I NAPRAWDĘ ZAUFAJCIE MI NIE WIEDZIAŁEM ŻE JESZCZE WSZYSTKIEGO NIE SŁYSZAŁEM!!! TE DETALE WYPEŁNIAJĄCE ZEWSZĄD POMIESZCZENIE, SPOWODOWAŁO WRAŻENIE ODBIORCY ZAMKNIĘTEGO W KOLUMNACH, ALE NIE BYLE SKRZYNKACH TYLKO KONSTRUKCJACH BEZ ŚCIAN, NICZYM NIE PRZYTŁACZAJĄCYCH DŹWIĘKU, JAK BY BYŁY NIEWIDZIALNE. TA SWOBODA, TEN ODDECH, TEN ETER I NIEOGRANICZONY ROZMACH! POWODUJĄCY WRAŻENIE ZAWIESZENIA W PRZESTRZENI. WYSOKIE TONY TAK CZYSTE W REPRODUKCJI DETALI IŻ MOŻNA JE ŚMIAŁO INSTALOWAĆ W NAUTILUSACH. NISKO ŚREDNIO TONOWY ZAFUNDOWAŁ MI TAKĄ NIESPODZIANKĘ ŻE NIE WIEDZIAŁEM CZY TO CZASEM NIE JEST KONSTRUKCJA TRZY DROŻNA, TAK WŁAŚNIE POWINNO BYĆ! (BAJKA)! WIECZNIE ATAKUJĄCE DZWIĘKI UJAWNIAJĄ NIEZNANE DETALE PŁYNĄCE TAK SWOBODNIE, JAKBY NIE BYŁY DZIEŁEM ELEKTRONIKI. PO PROSTU HI-END!!! OSTATNI RAZ CZEGOŚ TAKIEGO DOZNAŁEM GDY MIAŁEM OKAZJĘ ODSŁUCHIWAĆ PANA ANDRZEJA MARKUWA Z WARSZAWY!!! TO NAPRAWDĘ PIERWSZA LIGA. TO JEST ZESTAW DLA NAPRAWDĘ WYMAGAJĄCYCH POSIADAJĄCYCH SOLIDNE ZAPLECZE, ACZKOLWIEK NA UDANYCH WZMACNIACZACH ZA DWA TYS.ZŁ. TEŻ ZAGRAJĄ, SANTON X3 MOGA DUŻO,NAPRAWDĘ DUŻO,DUŻO WIĘCEJ!!! POLECAM.
NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ TAKICH WRAŻEŃ ODSŁUCHOWYCH OD ZESTAWU ZA 3000 ZŁ, ALE SZCZERZE MUSZĘ POWIEDZIEĆ ŻE ŚMIAŁO MOŻNA DODAĆ JEDNO ZERO DO CENY ZESTAWU, A MOŻE NAWET WIĘCEJ. PONIEWAŻ TYLE NALEŻAŁO BY WYDAĆ W SKLEPIE!.(WIEM CO MÓWIĘ)
PODSUMOWUJĄC – TAK BARDZO UDAŁA MI SIĘ TA RANDKA W CIEMNO, IŻ ZAMÓWIŁEM NASTĘPNE SKRZYNKI U PANA MAĆKA. TO CHYBA O CZYMŚ ŚWIADCZY!!.
POZDRAWIAM. GRZEGORZ P. (ANGLIA) 13.10.2012