GEO 200 v.2 – kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex

Special Edition for Patryk.

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex.

Głoœniki VISATON.
Parametry:

  • moc sinusoidalna 150 W
  • moc muzyczna 230 W
  • efektywność 92 db
  • pasmo przenoszenia 28 – 22000 Hz
  • impedancja 8 ohm
  • waga szt. 40 kg
  • koszt pary 2590 zł

 

GEO 200 v2

Wrażenia odsłuchowe:
Kolumny podłogowe model GEO 200v2, zestaw po raz pierwszy w całości oparty na głośnikach niemieckiego producenta VISATON, Kolumny testowałem wzmacniaczem YAMAHA AV-900 napędem było DVD PHILIPSA DVP 720-SA. Okablowanie do kolumn użyłem kabla firmy Profigold średnica 2×2,5mm2, natomiast przewód czincz-czincz to Profigold seria OxyPure PGA3000. Całość brzmiała w pokoju o powierzchnia 22m2. Podczas odsłuchu testowane były różne nurty muzyczne by można było ocenić jakość i charakter odtwarzanego dźwięku. Pierwsze wrażenie to przestrzeń i szczegółowość jaka towarzyszy w nurtach muzyki klasycznej, uczucie przestrzeni jest na tyle potężne, że realnym wydaje się być w filharmonii i słyszeć utwór na żywo- werble, bębny, kontrabas, smyczki, klawesyn czy trójkąt brzmią znakomicie. Testy basu i jego zejście to potęga brzmienia i mięsistość. Przyjemność w słuchaniu muzyki na tym modelu kolumn jest nieopisana. Mam nadzieję że przyszłe modele tego typu kolumn będą oparte na jeszcze droższych głośnikach by móc wykrzesać z tej konstrukcji jeszcze więcej przyjemnych doznań akustycznych.

Budowa:
Czołówka ma grubość 3,8 cm, fragmenty tyłu kolumny również. Nowością konstrukcyjną w tym modelu jest zastosowanie podwójnej ściany bocznej. Eliminuje takie rozwiązanie drgania obudowy co jest bardzo istotne dla pracy całego systemu. Zastosowano również w konstrukcji liczne wzmocnienia poprzeczne. Przewody w instalacji kolumny to miedź OFC o czystości (gęstości) 0.9998. Obudowa lakierowana. Nowa zwrotnica 12 db/okt dla każdego pasma. Złocone galwanicznie gniazda przyłączeniowe. Bardzo ciężkie!!!

Wymiary wys/szer/głęb 110x28x36, moc sinusoidalna 150W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 28-20000 hz, Efektywność 92 db. Waga 40 kg szt.

Konkluzja:
Kolumny są dedykacją dla ludzi kochających przestrzenne brzmienie pozbawione sztucznych odbarwień akustycznych. Brzmienie systemu bardzo uniwersalne, ten system można bardzo elastycznie ukierunkować, pod dowolny nurt muzyczny. Jest to po prostu osiągalne na tych samych głośnikach.