VIA 140 – kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex z tyłu

Kolumny podłogowe konstrukcja bas-reflex z tyłu.

Parametry:

  • moc sinusoidalna 130 W
  • moc muzyczna 170 W
  • efektywność 88 db
  • pasmo przenoszenia 35 – 20000 Hz
  • Impedancja 8 ohm
  • waga szt. 20 kg
  • koszt pary 1105 zł

VIA 140

Wrażenia odsłuchowe:

Są to z pewnością dobre kolumny z niskim i potężnie grającym basem. Kolumny mają wspaniałą stereofonię i nad zwyczaj nisko pracujący bas. podczas testu przy 81db był generowany bas o częstotliwości 33Hz! Jednym słowem wynik godny kolumn z basiakami co najmniej 2x25cm, a należy wspomnieć, iż w VIA140 pracują dwa niepozorne 16cm-trowce. Teraz jak sobie radziły z dźwiękami. Są to kolumny dwu drożne i z pewnością zaskoczą swą barwą nie jednego zwolennika trójdrożnych zestawów. Ten system został przewidziany do muzyki rock, pop, techno. Kontrabas, werble, sekcja basowa brzmią tu tak jak byśmy siedzieli obok instrumentów. Dobrana zwrotnica nieco uszupla skuteczności średnim tonom i wokalowi, przez co odtwarzany dźwięk stał się okrągły i płynny. Instrumenty i wokal tworzą harmonijną i płynną gamę dźwięków.

Budowa:

Skrzynie są wysokie, szczupłe i ciężkie. VIA140 wykonane są z surowej płyty wiórowej. Budowa wewnątrz jest dość skomplikowana przez liczne wzmocnienia oraz poprzeczki. Czołówka podwójna, grubość czołówki to całe 3,6cm! Kolumny malowane i okleinowane folią kolor machoń.
Wymiary wys/szer/głęb 1000x195x340 (mm), moc sinusoidalna 130W, Impedancja 8 ohm, Pasmo przenoszenia 35-20000 hz, Efektywność 88 db. Waga 20 kg szt.

Konkluzja:

Kolumny zaliczane do klasy dźwięku HI-FI. Taki system polecany jest dla miłośników głośnej muzyki z dawką porządnej perkusji. VIA140 charakteryzuje potężny bas, dlatego te kolumny mogą grać praktycznie z każdym wzmacniaczem nawet takim co ma słabą podstawę basową;)) System uniwersalny i za niewielkie pieniążki. Zalecany do pomieszczeń powyżej 6m2